Борецот за името и идентитетот

6/18/2010

Кој не верува, или се сомнева дека е монтажа, нека кликне на сајтот на EPP, за лично да се увери под кое име Груевски, Протоѓер и Ѓорчев се согласиле да седат на иста маса со нивните колеги „народњаци“.

Таму убаво си пишува: „The President of VMRO-DPMNE Nikola Gruevski is the
Prime Minister of FYROM.

Ете, со такви „патриоти“ си имаме работа. Такви безрбетници обвинуваат за „виткање на кичмата“.

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week