Зошто СДСМ треба да избере нов лидер?

7/01/2011

Зошто СДСМ треба да избере нов лидер?

1) Затоа што токму Бранко Црвенковски повика на предвремени избори за „победничка Македонија“.

2) Затоа што тој беше главен носител на опозициската кампања за промена на власта - играч со најголема минутажа на теренот.

3) Затоа што не успеа да обезбеди доволно добар тим, програма и резултат со кој ќе го оправда повикот за предвремени избори.

1 коментари:

Анонимен рече...

Dilema. Da, ova baranje ke beshe na mesto ako se vodeshe normalna, politichka borba. Bidejki vlasta gi dobi izborite na muskuli, so potkup i zaplashuvanja, neznam dali bi trebalo da vazhat i normalnite politichki postapki posle gubenje na izbori ???????

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Loading...

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week