Антикоманија филм

2/04/2010

Ви го претставувам заедничкото уметничко дело (Жарко, Ирена, Ивана) - ќе ни стегнат веројатно прекршочни пријави полицајците кои се нацртаа за две минути, ама едноставно не можев да одолеам... Боите се различни затоа што не прекинаа токму на п...Значи, почна окупацијата на плоштадот


Скопскиот „антички“ ѕид го поставија

2 коментари:

Tomi рече...

Во сабота во 12h на плоштад, кој сака бујрум да се сликаме за спомен на нашето Скопје..!

Анонимен рече...

ау, каков храбар потег, какво бунтовништво против системот! срцки сте, стварно!

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Loading...

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week