Ексклузивно: Скопскиот „Замок“ во пламен!

11/22/2008


6 коментари:

chote рече...

Дали е ова куќата во Црниче?

Анонимен рече...

Кој е тој „замок“? Дај малку повеќе информации.

Да, тоа е куќата во Црниче, популарно наречена „замок“, која гореше синоќа околу 20.30 часот.
Инаку, колку што ми е познато од весниците, куќата е законски заштитена како споменик на културата.
Фактички, куќата беше запуштена и речиси урнисана, а во соседството беше перципирана како „проколната куќа“.

Анонимен рече...

леле колку ја сакав куќава...тука е снимен спотот на Дани..жалосно

Беше многу тажно да се гледа како гори. И малку „спуки“.

Анонимен рече...

Хммм... Можеби некој решил да си ја „приватизира“ куќава (т.е. плацот, да бидеме попрецизни), па заради силното желание замокот се запалил сам од себе. Ко на времето што се запали Грација, исто така сама од себе...

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week