Дебата за абортусот

1/02/2008

Абортусот - право или грев?

(Фотографиите се на редакцијата на „Форум“)

Во меѓувреме, откако не шокираа со Нови плакати низ Скопје од извори блиски на „Радио Милева“ Зомбификација беше информиран (или дезинформиран?) дека кампањата против абортусот ја координираат народни пратеници од владејачката ВМРО-ДПМНЕ.

Има ли некој релевантни информации кој стои зад агресивната кампања?

1 коментари:

Nenad Jovanovic рече...

супер но, имам само една нејаснотија ако може да ми појасните: „згодни елени" - какви се тие животни и кај ги има, дали можат во Скопје да се видат/погледнат? :)

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Loading...

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week