Не се дружам со Шепард!

10/28/2007

Вчера ја предаде револуционерната кауза со т.н. Компромисно решение.

А денеска го покажа своето вистинско лице!

Носи маица со Александар Македонски, човекот кој според Метју Нимиц, е одговорен за животите на илјадници луѓе и кој уништил многу градови.

Не би се изненадил ако утре облече маица со Радован Караџиќ или Ратко Младиќ.

(инспириран од вестите на „Сител“)

10 коментари:

Анонимен рече...

bashka vidi go ama oslabel, od drogata

Тоа што ослабел е од љубовта - кон Македонија! :)

Што ви реков. Малце му е еден, сега сака уште еден крст!

Анонимен рече...

Ко ќе се загледаш у нив, ова пошто има и други другарчиња ко него, одма у фаца ќе видиш нешто кретенско.
Така се раѓаат од мали или после ликот им се изобличуе
Поздрав
Маријан

Не знам зошто, ама мене таков ми изгледа токму твојот коментар.

oksimoron рече...

Браво за Вуна!
Политиката во суштина е барање на компромисни решенија, бе! Значи, Вуна е добар во тоа што студира ;)
А за маичката... тоа е само мамка за противниците :)
Да се откажеш од другарување со некого поради различни идеологии е кукавички чин Жаре. Има да се бориш и другаруваш до крај! Нема повлекување :)

нена рече...

1. не си у тек. понудено е и ново компромисно решение-нов крст.
2. логично да заклучам дека ќе следи и нова маица.
3. што се десило на вестите на сител?

Pero рече...

Epten e sexy. Se mislam da go fatam za decko.

„вести на сител“ - тоа беше шифра да не ме сфаќате многу сериозно :)
Btw, не знам уште колку крста Вуна треба да постави, за да сфатат луѓето дека „Компромисното решение“ беше „шала мала“.

Анонимен рече...

дека татко му ебал овца и се родил он е едиснтвена константа во приказнава. Све друго е смрден прдеж на еден комуњарски дебил

Маца Филева

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Loading...

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week