Еден за сите, сите за никаде?

2/23/2009

Го чувме новиот „мускетарски слоган“: „Еден за сите“ - слоган на кампањата на Иванов
Еве како несакајќи го „спинува“ Љубиша Георгиевски, токму на сајтот на ВМРО-ДПМНЕ:
„Сиве овие другари, ќе си ја поделеле вината солидарно како мускетарите: сите за еден, еден за сите - или, како што гласеше логото на некогашниот Остен - Еден за сите, сите за никаде!“
Ќе заборавев – „демократот“ Иванов одбива да се појави на ТВ дуел.
Се знае зошто. Идеална демократија била античката, а тогаш немало телевизија.

6 коментари:

Анонимен рече...

MA STA SI SE UHVATIO ZA ANTICKU MAKEDONIJU PA ZA ANTICKU MAKEDONIJU,JEBALA TE CELA MAKEDONIJA TE JEBALA........PA PRETERAO SI TVOJIM PLJUVANJEM JEBO TE JA A JEBO TE I PAPA RIMSKI TE JEBO,PA COVECE ISPADAS SVE GLUPLJI I GLUPLJI,POSAO SI PO KURCI STO KAZEMO MI CRNOGORCI.

зоки рече...

Не си ти крив, тешко е да се излезе од матрицата еднаш кога ќе влезеш.

Анонимен рече...

Yes,yes bre jos da je tako kako velis....

Mr. Tranex рече...

Ne be Zare, ne ja gledas postrasnata slika,ako bese site za eden togas ke zboruvavme za musketari, a vaka moze da zborime samo za Niceanska poraka(pretpostavuvam predlozena od nivnite sovetski/ruski politicki konsultanti):Ein Volk, Ein Fuhrer. Znaci eden lider za site, a ne site za eden...

Анонимен рече...

Пази ова, граѓанската иницијатива за Европска Македонија се борела за Македонија.

Интересно.

Значи ја имема грчка која се бори против Македонија (сака да и смени име и индентитет на граѓаните на државата ни наша) и го имеме ова друштвово македонско кое се бори за Македонија со тоа што го има истиот став како и грчка (која се бори против Македонија), односно мењување на име и идентитет за експресно влегување на држава во ЕУ и НАТО.

Не звучи ова контрадикторно?

Како поѓаволите се борат за Македонија заземајќи ја грчката страна кога грците се борат против Македонија?

Може ти како попаметен да ми објасниш?

Анонимен рече...

Кога ќе се види тајфата која ја сочинува ова иницијатива веднаш е се јасно :) И ништо чудно што анти-вмровското плукање на блогот се повеќе се зголемува како се ближат изборите. И ништо чудно што авторот на блогот се концнтрира само на еден (од можни 7) претседателски кандидати. Ништо не е случајно.

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Loading...

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week