Блиски средби

5/11/2008

Денеска имав неколку блиски средби „од трет вид“.
Прво, соочување со една чудна животинка на тревка.


Потоа, со едни крупни црни очи и бушава фризура.

Денот беше прекрасен. Боите неверојатни.
Но, средбата со еден мртов гуштер ме восхити и расте
мели - истовремено.


Бездруго, диносауруси постојат - ако си мравка.

4 коментари:

GoodBytes рече...

Интересни фотографии. А и супер апарат имаш.

Фала за комплиментите. Ме мотивираш да постирам уште фотки :)

slagjan рече...

А што стана со папратите и останатите билки, се фатија ли во саксиите?

Анонимен рече...

одлични фотки
RIBARO

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Loading...

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week