Предизборни злоупотреби

5/23/2008

Продолжува злоупотребата на Владините интернет страници за партиско-пропагандни изборни цели:

„Ставрески истакна дека Владата и во наредните четири години претежно ќе биде фокусирана на економијата...“ (Ставрески во посета на општините Струмица и Босилово ...)

Притворен поранешниот директор на ЕСМ Лазаров, осомничен за перење пари и злупотреба на службената положба ...

Наместо сообраќаен прекршок полицаец барал 10 гласови за политичка партија

И страницата на МВР во „ново руво“.

Како на времето Контевска-Костов, така сега Котевски-Јанкуловска.

Дали правилото „Секој упад и злоупотреба на веб страницата на МВР е казнив...“ ќе важи и за партискиот упад и предизборната злоупотреба од страна на Јанкуловска?

3 коментари:

Стойчо рече...

Абе, пак добре, че не са започнали да карат трактори или са събират реколтата от пшеница;-)
(наш'те обожават да го правят)

Мислам дека во Македонската современа политичка историја ќе остане запаметено Обраќањето на вицепремиерот Зоран Ставрески на отварањето на фабриката за добиточна храна НУТРИЧЕЛ, што може да се симне на www.vlada.mk.

Стойчо рече...

Хахаха, същата работа:-)

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Loading...

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week