Зцхарко у „Еднооки“

5/21/2008

Еднооки реакции на колумната Краток курс по македонски:

„Након куп интелектуалци, мислиоци, експерти, колумнисти и остали плевел, Македонија доби још један што блебети. Е, на овој, му пречи пројект кирилица.“

8 коментари:

Анонимен рече...

Eve ti gi K'G'k'g'N'L'n'l' vo Unicode da mozes da si kuckas latinica raat: ḰǴḱǵŃĹńĺ.

Ako ne gi gledas, smeni go fontot.

нена рече...

е стварно не можам више со ствариве што се дешаваат во државава да се носам! какви замени на тези се изнаслушав и изначитав, и по блогераји и по мејнстрим и по телевизии - поплава од епски размери каква стварно не паметам, после дождовиве ли се множат мајкуму...

Развигор рече...

Жарко, би ти препорачал да си правиш репринт на колумните на блогот, секако заедно со информацијата дека првпат биле објавени во Дневник и директен линк и до таму.

На тој начин не само што ќе ни заштедиш кликање, туку и ќе овозможиш да ги видат многу повеќе посетители, кои ќе бидат пренасочени од Гугл.

Уште една предност е што во верзиите на блогот ќе можеш да ставаш и линкови до релевантните работи за кои зборуваш, а кои од технички или други причини изостануваат на сајтот и во печатеното издание.

Фала за советите развигор, ќе те послушам од следниот пат.
Нена - не поплава, туку потоп! Уште дедо Ное фали...

мирјана56 рече...

Да ти кажам не си ни убаво фатен. Јас бев поубава.

Извини што не сум те видела, ама не можам веќе да гледам секакви бљувотници.

Што се однесува до колумната, потполно ги делам твоите ставови и јас се залагам за англиски како официјален јазик.

Sataniel рече...

Честито! :)
И јас се изненадив кога се појави.
Само како што рече мирјана лошо те фатиле.

LilitkaPitka рече...

ем лошо ме фатиле, ем лошо ме сфатиле :)

баш така :)

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Loading...

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week