Крстот на Водно – територијален маркер?

9/01/2008

„...се уште ли постојат луѓе што мислат дека на Бога му се потребни црквички и крстови расфрлени на околните ридови само за да се оддолжиме и да обележиме територија?“ (Митрополит Европски г. Пимен-Веронаука ќе нè спаси од паганство и суеверие)

3 коментари:

Filozof рече...

Хел-оф-а-гуд-квешч`н !
Енд иф соу - ху енс`рс?

Анонимен рече...

ABE PRASANJE,VEKE COVEK DA SE ZAPRASA ZA TVOJATA SENILNOST,OD KAJ GO ISKOPA OVA AMA BAS BEZ VRSKA PRASANJE......ILI OD NISTO SAKAS DA NAPRAVIS NESTO,PA OVOJ GLUPERDAVA "FILOZOFOT"........I TOJ E OTIDEN U KURAC KAKO TEBE BATKA,SLUSAM ZAEV KE VI BIL V.D."DIREKTOR"....HE,HE,HE.........PA DOBRO BRE LUGJE,DALI STE NORMALNI??????

Одговорот го дава Митрополитот Европски.
А кој ќе не спаси од спасителите? :)

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Loading...

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week