300 на Плоштад Слобода?

4/12/2009

Сител лаже, ама фотографија не лаже!

5 коментари:

И на Термопиле беа 300.

GoodBytes рече...

Малку касно палам, ама нема да ми се замери... Поддршка за одбраната на правото на говор. Ваквите настани се камења во темелите на нашата демократија која уште е во изградба. Да бев во можност, секако дека ќе присуствував.

Благодариме за поддршката GoodBytes.
Ете, што му фали на Охрид што нема црква на плоштадот?
Жива срамота, нели - цели 365 цркви во и околу Охрид да изградат, а ниту една на плоштад? :)
Роберто, белким не сугерираш дека треба буквално да изгинеме, за да се случи некаква промена? :)
Madness... :)

Анонимен рече...

A, zgradata shto pochnaa da ja gradat na samiot kej, abe, bukvalno na ogradata na kejot!? Kaj go ima toa? Postojat propisi na koja dalechina od reka, od kej mozhe da se gradi.Zarem ne treba i za toa da se rikne, a ne samo da se vikne! sega brzo imalo po vesnicive konkurs za nova zgrada na ploshtad: nekoj mix na hotel, Gradska kukja i ushte neshto, so postaveni baranja....aj, pogodete shto? Se razbira, ANTICHKI STOLBOVI! Ne cel Balkan, tuku cel svet ni' se smee, ete i vo NIN izleze statija vo koja se pishuva za novotariite, normalno so podsmev. Vtoro, poglednete gi ultra modernite gradbi vo Dubai, Bankok, Hong kong, Shangaj i drugi mesta so tipichno svoja tradicionalna arhitektura kako, ne samo shto se prilagodeni na modrenite urbanistichki i arhitektonski tekovi na 21 vek, tuku i prednichat, davaat primer za neshto ushte ponovo, posovremeno!

:)
Само го подсеќам пропагандистот дека некои бројки носат и друга симболика.
А, се надевам дека нема до таму да дојдеме...

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Loading...

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week