Господ и веронауката

4/22/2009

Учесниците на протестот „Плоштад Слобода“ ги огреа сонце.
На учесниците на протестот против укинувањето на веронауката во основните училишта им заврна дожд.
Дали тоа значи дека и Господ се откажа од веронауката?

5 коментари:

Анонимен рече...

"Gospod e eden za site" - pishuvashe na eden od transparentite.
Neli Ivanov beshe "eden za site"?

Чиста коинциденција... :) Да не претеруваме, јас само се обидов да укажам на тоа колку нашите христијани се суеверни.

Анонимен рече...

Не можам да си поверувам што слушнав од една жена, учесничка во протестот?! Демек (парафразирам) децата со изучување на верата ќе биле подобри, нема да биле склони кон пороци ... моето дете не учеше веронаука и сосема е добро дете, без пороци. Нека поработи малку со своето дета, ако веќе не е доцна?!

Анонимен рече...

Vlatko Gjorchev, vo kolumnata vo Dnevnik, 18.04.2009, po povod odlukata na Ustavniot sud za ukinuvanje na veronaukata vo drzhavnite uchilishta, megju drugite obvinuvanja kon sudiite napisha I deka poradi neizuchuvanje na veronaukata vo drzhavnite uchilishta, kaj nas: „се' повеќе бракови се разведуваат, ХПВ и кламидија на сите страни, мажите одат во јавни куќи, жените по швалери...“.
Vesta od Нетпрес ,21.04.2009 17:20:31 :“На денешната седница, Владата донесе нов, втор пакет на антикризни мерки кои имаат за цел ублажување на последиците од светската економска криза врз македонската економија…….. Задолжителното ХПВ-вакцинирање против рак на грлото на матката ќе се одложи за една година и нема да почне од септември, како што беше првичната одлука на Владата, најавуваат од Министерството за здравство.”
Epa, sega sme zbuneti!? Dali HPV-vakcinata Vladata, I pokraj opomenite na zagrizheniot Vlatko Gjorchev za opasnoto shirenje na bolesta,ja odlozhuva poradi toa shto nemala verska pouka?! I dali poradi toa sega, za mladiot pratenik na VMRO-DPMNE , Vladata isto taka treba da bide osudena kako i ustavnite sudii? I, sho praime sea,a?!

Отсега ХПВ ќе се превенира со прскање осветена вода :)

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Loading...

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week