Транспарентност

2/22/2006

Внимавајте луѓе, да не бидете многу транспарентни во својата несреќа, оти може „Алфите“ да почнат да ви го „усреќуваат“ животот!
Еве што што одговара МВР на „шегобијните“ напади на Хелсиншкиот комитет дека наместо да гонат дилери, „Алфите“ прогонуваат корисници на дрога: "...конзументите на дрога за разлика од дилерите се, за жал, потранспаренти во својата несреќа..."
Кутрите дилери, затоа ли се заштитени од МВР! Да не е случајно „Гази Бејб“ веќе претворена во бесцаринска зона?
Анти убаво му порачуе на Џанго - "Удри по самарот друже Џанго!". Браво за Анти!
Луѓе, насмевнете се и бидете среќни кога ќе видите човек во униформа!
Идат избори, забрането е да се биде транспарентен во сопствената несреќа!

13 коментари:

александар рече...

Читајте, луѓе, (подоле) за слободата во Америка. А кај нас неќат да ја регистрираат ПОА. Може ли реално да се направи нешто? Простаклаков на политичариве станува неиздржлив, више не се дише!
Којзнае Алфите на Џанго колкав степен на несреќа би им припишале на овие верници моментално
„заробени“ во Америка. Нека дојдат „слободно“ да полнат плуќа во Македонијава. Еве ја
информацијата кај што стои дека судот востановил дека владата не треба да се меша во
религиозните дела (ух, исто!!! ко Бранко, Цане и мак-судството):

САЩ разрешиха на религиозна група да употребява наркотичен чай

Върховният съд на САЩ разреши на малка религиозна група от щата Ню Мексико да употребява
наркотичен халюциногенен чай. Съдът постанови, че правителството не трябва да се намесва в
религиозни дела. Освен това магистратите забраниха служители на Агенцията за контрол на
наркотиците да конфискуват наркотичния чай от членовете на църквата, чийто основен център се
намира в Бразилия. Нейните членове употребяват халюциногенен чай, съдържащ силното наркотично
вещество DMT (диметилтриптамин). Това става два пъти месечно, по време на сеансите за
общуване с висши сили. Учението на църквата е смес от християнски вярвания и народни традиции
от Южна Америка. (РИА Новости)
Поздрав.

Shepard рече...

друже, сосем случајно ни се погодија темиве..

во мојата неделна колумна пишувам баш на оваа тема.

Shepard рече...

ПС: поттикнат од истиот овој транспарентен цитат..

Супер Вуна, ќе те читам. А и тоа со религиозното чајче (двапати месечно) многу интересна идеја е, да напраиме некој религиозен микс, да ги збогатиме малку нашите ритуали у МКЦ :)

Etna рече...

sea me praša bukaro #ima toj hajdeger blog??"... i dojdovme do zamisla: da mu otvorime blog na hajdeger! ama kje ni treba stručna pomoš:)

Како ќе го крстите блогот на Хајдеген? Мојот предлог е: „Битие и невреме“!

Etna рече...

moram ova; )))) n

eminko: Cura od mog jaraaana ne zna sta je banananaaa...super je pjesma, predstavlja utemeljenje jednog pokreta koji che bit nesto ko new primitivs osamdesetih, vidjeches u sta che se to izrodit...furka je super, fakat Seeman, nemoj mezit onu komunjaru allaha ti, sto si taki...

Seaman: Necu, fakat mi ga je poslije bilo zao, cojk ima glup blog, toliko je glup da ne postoje rijeci kojima bi se to izrazilo... Cuj, "udruzenje bh komunista"! Sjede i "caskaju" gdje jos postoje ostaci komunizma u svijetu, jako zanimljivo I bistro... Bistro, majstoreeeeeee, bistrooooooooooooooooo!!!!!

Zeminko: Ja bih da mi osnujemo stranicu na kojoj zastupamo povratak robovlasnichkim korijenima...napravimo udruzenje bh robovlasnika...samo sto nam treba panadan-udruzenje bh robova, da bi sve to imalo smisla...mozemo napraviti udruzenje feudalaca, poznajem neke vlasnike gradjevinskih firmi koji bi sa odusevljenjem pristali na takvu ideju...e, fakat, navuches nam podmladak sdp-a na vrat, pochece nam nesto srat po komentarima, jebo to...

Seaman: Haj sta hvali da malo debatiramo s mladim politicarima, podmladcima, nadom bosne ponosne, mladointelektualcima, kurtzima-paltzima, to je bas super... Predstavicemo im novi projekat - The Teinz Project - namijenjen za materijalno zbrinjavanje koordinatora i supervizora projekta... Flory je u Project raspoloženju ovih dana, on bi rado pomagao ngo sektoru da se digne iz pepela.. Želim da radim Projekte... Projekti su super... Projekat.. Kako to moćno zvuči, kad kažeš da imaš projekat, osjećas svu moć intitucionalizacije kako kola tvojim tranzicijskim venama... The Teinz Project... Kao neko socijalističko tajno čedo, koje ima donijeti novi svjetski poredak... More nam Čomski bit guru komotno...

Flory: Sto ti ismijavas socijaliste i komuniste? Ja sam mislio da si ti levicar, i to ideoloskog spektra Mire Markovic i njenog JUL-a..ne treba da se stidis, Sea, treba da stojis iza svojih opredelenja..uostalom, levicarstvo je uvek mondeno i nobles....vidi mene, cim se spomene levica, socijalizam, komunizam, boljsevizam, menjsevikizam itd. i te ostale ea barotnjaja ideologije, ja odma' po ekavici lupam i gutam h...prenese me..zaraza..isplivaju geni pradedovski..alo bre

vo potraga po vera рече...

Kako se stanuva clen na crkvata? Dali DMT e kanonski caj ili moze i regionalna varijanta THC caj?

vo potraga po vera рече...

Kako se stanuva clen na crkvata? Cajot so DMT e kanoniziran ili moze da se upotrebi nekoja regionalna varijanta, so THC na primer?

Etna рече...

eve sea bev po cigari i me zastanaa:D
edna zgodna cajkanka, plava... im se nasmeav, i taka... ne im trebaše lična karta... tolku go drkam so ova policajcive šo mislam deka nešto interesno kje mi se sluči... kauzalnost vs verojatnost ou jea

Ми се свиѓа дистинкцијата помеѓу „канонски“ и „неканонски“ чај. Кога почнаа у „Галерија 7“ да даваат парченце лимун со чајчето, многумина чајомани ја прогласија таквата практика за „неканонска“.
Исто, кога ќе порачаш чај у „New Age“, и ќе те прашаат „Каков чај, турски?“ - веднаш капираш дека станува збор за „еретичка“ чајџилница.
Што прашуваш, кога има само еден чај! Се друго е нане, камилица, бозел, мајчина душичка, коприва... :)

Анонимен рече...

Excellent, love it! Blackberry gratis and beltonen Jc whitney 69 &apos 442 seat covers Icono hiking boot digital print expo usa

Анонимен рече...

I have been looking for sites like this for a long time. Thank you! Aqua leisure filter Fagan + baseball

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Loading...

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week