Оли Рен-де не направи!

2/08/2007

„Вакво нешто не очекувавме од Македонија, од земја-кандидат, застој на реформи и недостиг на политичка клима која директно влијае на реформите“. (Рен со критики за забавените реформи и отсуството на дијалог)

„Европската Унија никогаш не презема обврски ако нема впечаток дека од другата страна стои солиден партнер, тоа што се случува во моментов во Македонија никому не му влева доверба во Брисел.“ (Оли Рен со порака во Скопје)

Додека Груевски чека одговор на писмото што го напишал до претседателот на ДУИ Али Ахмети, тврдоглаво тврдејќи дека застојот бил „заради изборите“ - Оли Рен ја рецитира Бакојани потсетувајќи го дека за танго се потребни двајца!

А нели убаво, на време, го советував Милошоски под итно да се запише на курс за танцување! (Последното танго?)

1 коментари:

ribaro рече...

off tema e. ti prativ meil ne sum siguren dali go dobi?

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Loading...

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week