Меѓународен ден на корисниците на дрога

11/01/2006

По повод 1-ноември, меѓународниот ден на корисниците на дрога, Асоцијацијата за заштита на правата на корисниците на дрога „ПАСАЖ“ организира чистење на околината на дневната болница „Кисела Вода“ и посадување садници во чест на жртвите на дрогата околу центарот на ХОПС-Капиштец.

Честит празник, и внимавајте што садници садите :)
Препорака за гледање:
Grass (1999).
Интересен документарец - историјат на војната на владата на САД против марихуаната во кој Вуди Харелсон волонтира како наратор.
(ако будно го слушате, ќе сфатите и зошто волонтирал)

4 коментари:

васко рече...

Интересно е како некој може да подржува нешто кое е тотално ирационално, само поради верувањето во тоа дека на секој човек треба да му се помогне.
И после негираш христијанство:)

Анонимен рече...

Weedy Harrelson како наратор, јако!

баш така :)

noradrenalin рече...

Ne razbiram sto e tuka iracionalno Vasko?

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Loading...

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week