„Прле пред магаре“

7/28/2007

Или, можеби поарно „прво скокни, па речи „оп““:
„На Охридското крајбрежје за 2,5 години ќе биде изграден хотел од светски познатиот ланец „Хилтон“ инвестиција вредна 25 милиони евра, објави денеска на прес-конференција премиерот Никола Груевски.“ (информација на Владата на 01.06.2007)
„Никогаш не беше предвидено Хилтон да го гради хотелот.“ - дава изјава пишман-инвеститорот.
„...нашата групација нема дадено никакви најави поврзани со изградба на хотел на Охридското Езеро во Македонија“ - вели претставникот на „Хилтон“.
Кому сега да веруваме?
Наградно прашање: Кој тука лаже - премиерот, пишман-инвеститорот или „Хилтон“?

5 коментари:

glisha рече...

И после се чудиш зашто те апсат.

Премиерот не лаже, ниту некогаш излажал!

Сеуште не сакам да верувам дека инцидентите со полицијата се заради моето јавно критикување на власта.
Идејата ми изгледа малку параноична. :)

Incontinentia рече...

јас велам да му веруваме на премиерот. наш си е, па дури и да лаже, барем нашинец не лаже! и тоа згора на се-премиер, не било која патарушка!

:))))))

Анонимен рече...

Глујо је наш, ние сне Глујови... :)

Анонимен рече...

ех,
штета што парис нема да ги сонча цицињата на охридската ривиера...
:(((

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Loading...

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week