Како се станува активист за животински права

7/12/2007

Еве како не исмејува еден туристички водич за Македонија: Посетете ја само скопската зоолошка градина - и ќе посакате да станете активист за правата на животните.
Според описот, како да станува збор за мртовечка, а не за зоолошка градина.
А и тоа дека во музејот немале кусур да му вратат - ужасно лоша реклама.
После вакви импресии - тури им пепел на рекламите за Македонија како пожелна туристичка дестинација.

4 коментари:

Arheoblog рече...

Ти текнува ли на муабетот од еден претходен твој пост дека грешки се прават непарен број пати?

Епа ова е една од тие грешки.

Археолошки дневник vol.1

Ми текнува :)
Ама, што ние ќе направиме во врска со Зоолошка, прашање е сега!

Анонимен рече...

Go imate li gedano filmot na Kusturica - UNDERGROUND?

Ako ne, GLEDAJTE GO!!!

Pozdrav,

Jove

Кустурица и животните во неговите филмови - навистина интересна тема, за која имаме пишувано со Марко во „Форум“, но за филмот „Животот е чудо“.

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Loading...

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week