Graz (Грац) ноќе!

3/07/2007Неколку фотографии од краткиот престој во Гра(де)ц, минатата седмица.
Trivia: Арнолд Шварценегер (Arnold Schwarzenegger) е роден во село на 2 km од Грац!

2 коментари:

ribaro рече...

Уф уф... лепота, се сеќава дека си понел убави впечатоци. Поздрав

Едно од поинтересните нешта за Грац - најголем шум произведуваше течењето на реката.
Толку тивко навечер, што дури и најмалиот шум се слуша.

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Loading...

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week