Гласајте за Тито!

3/10/2009

Да нема забуни! Станува збор за рекламната кампања на носителот на листа на советници за град Скопје, кандидат на „Сојуз на Титови леви сили“.
Знам, и мене ми беше проблем да го идентификувам вистинскиот кандидат.
И по Тито, Слободан!

4 коментари:

Анонимен рече...

И до кога планираш да цензурираш коментари?

Планирам да продолжам со модерирањето, барем додека не исчезнат какачите кои бајаги се намножија во предизбориево.

нена рече...

ми се допаѓа алузијата на горан стефановски со последната реченица, се разбира доколку не е инцидентно. :)

кочо рече...

на почетокот се смеев, сега веќе ми се плаче! и не е страшно што кутриот коце сака со големи преродбенички чекори во бездна, или пак што жалниот сдсм-овец од кисела вода сака да расчисти еднаш засекогаш со „дрогирашите“ од наше маало, страшно е што сите овие бисери поминуваат низ повеќе филтри, значи сето ова е поддржано од целите структури на овие партии!
мене ми личи дека нас спас ни нема, освен бунт!

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Loading...

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week