Преродбенички космодиск

3/06/2009

Се што ќе кажеш и напишеш може да те удри по глава. Тоа многу добро му е познато на колумнистот Фрчкоски.
Ете, некни Фрчко си пукаше во нога со силеџиската изјава „...ние на 22 март мораме да им ја скршиме ногата". Само му даде повод Груевски (кој „остварува“ 24/7 за Иванов) реторички да го избоксира претставувајќи го како силеџија.
Ако метафората со лифтот логички го заглави, метафората со космодискот му ја скрши кичмата на Иванов: „Ако некому му е потребен космодиск, тоа е на кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ да си ја поткрене кичмата од сервилноста кон својот партиски шеф, кој на овој начин ја изразува комплетно нивната конфузија околу решението, само пренесена е во неговите ставови", изјави Фрчкоски. (А1)
Фрчко почна да пука и кон Грујо, кој секој ден фрла лопати на камен-темелници. Фрчко „обвини дека Груевски е единствениот политичар кој во Судот во Лондон сведочел против интересите на државата, а во корист на „ОКТА“, по што Македонија беше осудена да плати 17 милиони долари“ (А1).
Очигледно, темата кој е поголем македонски предавник и грчки платеник максимално ќе се експлоатира на овие избори.
А каква е врската помеѓу космодискот и преродбата?
Само прочитајте ја рекламата: „Откако го купивме Космодискот и го носам, јас сум преродена.“

9 коментари:

Откако го објавив постот, веднаш стигна потврда на мојата теза од штабот на ВМРО-ДПМНЕ:
„Го прашуваме Љубомир Фрчкоски како планира да го реши спорот со Грција? Дали имал тајни средби со било кого, а поврзани со спорот со Грција? Дали постојат тајни договори за т.н. решавање на спорот за името со Грција?“, праша денеска портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Бичиклиски.
Доколку постои такво нешто, додаде тој, и доколку наводите пренесени во неколку македонски медиуми се покажат како вистинити тогаш ваквите постапки се еднакви на велепредавство.“

Анонимен рече...

470 евра просечна плата во Црна Гора
НЕТПРЕС - пред: 30 мин
ebate prerodbata so 260 evra...

Анонимен рече...

Abe anonimus eden,abre gluperdo edna,abe tokmak eden debel pa kako mozes da meris edna zemja primorska so edna koja e zagradena so kopno.....kako prvo debilu eden,strategiski e povazna pa posle toa avtomatski i investiciono,nas i Albanija ke ne pomine za nekoja godina,zaradi istite pricini i tuka nikoj nisto ne moze da napravi ni Grujo ni sveti Grujo a najmalku takvi dokazani debili kako vas.......a ovoj "blogerov" zarko koj glumi zagrizen za Makedonija,zaedno so negovite sestmina "velicestveni"idioti,na celo so onoj babunot geroski da mu dade Kosmodisk na negoviot Zaev, koj li idiot,koj zborese da se navedne kicmata(pred Grcite)......abe majmune eden pa dogovorot so OKTA pomina preku parlamentot,bese izglasan, zaboravas bre kretenu eden......more jadenje gom.a.....

отпишан рече...

...a ovoj "blogerov" zarko koj glumi zagrizen za Makedonija,zaedno so negovite sestmina "velicestveni"idioti,

во врска со -идиотиве- кој ги спомнуваш ако сакаш биди љубезен погледни ко овој линк

http://www.graganskisvet.org.mk/default.asp?ItemID=DA351D7BB9B734418D162E3B5BCDF071
и види еден друг идиот

Анонимен рече...

Do tolku si zagrizen za "sestminata velicestveni" pa im izigruvas advokat....sto ke gledam batka,kazimi sto ke gledam...gola voda e seto ova,samo sto nekoi majmuni se vo sluzba na koj znae koj,pa pravat nekoi konstrukcii,vlagaat vo filmcinja.....ednostavno ne im odi po planot.......a tebe ti preporacuvam da go gledas JANKO "Jadi burek" vo Ponedelnik.....ke bidit interesno,taka da ne gledam linkovi,fakti,batka,fakti...

отпишан рече...

факт е дека сдсм на овие избори имаат тројца кандидати -фрчко ,нано и ѓорге

факт е дека мирка беше член на КПЈу и плачеше кога се растураше сфрј а известуваше за другар и пере гошев како гордо го дал газот а не и кубурата

факт е дека јанко јаде бурек и се декларира како десничар а само со десна рака мастурбира и ги тера луѓето во масовен оргазам со исклучен телевизор(тон)

факт е дека најголемо зло во РМ е демократска алтернатива чиј член беше вашиов ПАСТИР и внатрешната министер ка но ЦИЛЕ сега е мало дете со милијардата наспроти овие осум

факт е дека латас е удбаш па го славите како војвода и јадете г... и бурек во петок кај неделко м. и го слушате гласот од ГАЗОТ НА народот

факт е дека КАРАЃорге Букефалов алијас ФолкФест валандово(Чаки Панкерот)беше соросоид уште пред тој бенд да се ОФОРМИ

факт е дека сега имаме буџет од 2,7 м.а пре 10 год.имавме 1 м. разликата е тоа што тогаш тие 1,7 м. завршуваа кај народот а сега кај мачката и шмизлата(во тие 10год. немаме ни една поголема инвестиција)

не сакам да му персирам на домаќинов на блогов но сепак,
ако има уште неколкумина како него може и закочениот лифт што носи космодискови и орбитреци малку ке се помрдне барем еден кат погоре

Анонимен рече...

E mnogu jaki fakti gi nabroi batka.....ama kandidative od sdsm se zakon,epten jaki taka da neznaes za kogo da glasas,zbunuvacki....no na kraj bilo kogo da izberes....ke uspees.........da se zaebes.........a za Mirka toa sto bila clen na KPJ i placela za SFRJ mislam deka sepak si mlad i zelen vo lejkata da go svatis toa,jasno kopuce ????? Slusaj gi nejzinite zborovi.......a na domakinot na blogov turi mu pepel....odnesen e uste koga ja pravea tranzicijata....

отпишан рече...

и уште нешто околу фактите и идеолозите на ДПМНЕ проверете си за паско кузман (оној со часовниците сега идеолог на ВМРО-античко) како тој како член на скм-пдп бил советник на општина Охрид.
меродавен за потврда на монтажата е се разбира а.Точаклиски

п.с.ситно и е на оваа влада кажува гуштерометарот

Анонимен рече...

Фрчко има лек за спорот со името но нормално нема да го сподели со никого ако ги изгуби изборите. Налет решение за спорот ако не е со Фрчко на чело.

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Loading...

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week