Колку за потсетување

3/08/2009

Нашите борци против дискриминација
Неговата „проминенција“ Фрчкоски!
Профилот на ФИРОМ-џијата
Дволичност, „драги мои"
„Ни лук јал, ни лук мирисал"?
Фрчкоски и „Квислинзите“
Уште еден бисер на „експертот“!
Нетолеранција и игноранција

4 коментари:

oksimoron рече...

Во вториот линк (проминенцијата, де):
„...Фали уште СОЖМ да организира митинг на плоштад по повод наградата на Фрчкоски ... за се да си дојде на свое место...“

Е па, денес изглеа си дојде се на местото ;) :)))

Само што не беа со Фрчко жените од СОЖМ, туку жените од СДСМ.
Краткото паметење на златните рипки, нели? :)

oksimoron рече...

Организацијата на жени од СДСМ е дел од Сојузот на организации на жени на РМ (СОЖМ).
Значи, со еден добар дел и СОЖМ беа таму со Фрчко :)
Добро потсетување се постовиве, за среќа нетот се памти ;)
Поздрав :)

Etna рече...

ova kako homofobichna poraka od prvo gledanje beše dozhiveana:)

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Loading...

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week