Грујо лаже, спот не лаже?

3/05/2009


- Никогаш не сум терал никого да зема кредит, ниту млекарите, ниту кој било друг. (Груевски ги отфрли обвинувањата на Заев за кризата во „Сведмилк“)

„- Се работи за приватна компанија и однос меѓу два приватни субјекти.“

А еве што викаат од Сведмилк, во спотот на ВМРО-ДПМНЕ за „Преродбата продолжува“:

„Не повикаа на разговор, летото 2006 и оттогаш ја имаме нивната целосна поддршка во сите наши чекори“.
„Она што сега го правиме е да обезбедиме извоз и заради тоа тесно соработуваме со владата“.

8 коментари:

Анонимен рече...

Ma sto si mu se fatil na Grujo more ljoko eden.....pak treses zeleni bre idiotu eden.

Анонимен рече...

http://www.youtube.com/watch?v=5kL4FzWIzOk&feature=related

Фала за линкот, еве неколку индикативни цитати од клипот за Сведмилк и млекарите: „Секој од секого задоволен... имаат сигурен пласман затоа што склучивме петгодишен договор... еден круг на незадоволство се претвори во круг на задоволство...“
Клучниот позитивен пример за „преродбата“ - Сведмилк - доживеа фијаско како Титаник.
Очигледно, некој некого измолзе, ама патриотската сметка некој ќе мора да ја плати.

Анонимен рече...

Razjasni im na lugjevo sto sakas da kazes,ne si jasen batka bidi pokonkreten,ne treskaj generalno.

Анонимен рече...

kako moze od sve da povlekuva nasiov premier sto nakraj ke propadne. Se prasuvam dali ke se povlecese vaka ako sweed milk bese uspesna?

Анонимен рече...

Abre lugje tolku li imate antipatija sprema Grujo.....a da odevta na psihijatar malku,ne ke bese loso....vie ste navistina otideni u kurac.....daj nosete se u pet picke materine,mandrili edni...

Анонимен рече...

Лелеее зборовиве одбрани пребрани, па елоквенција, наобразба да се зачуди човек на интелектот генијалци

дебили едни

Анонимен рече...

Sega ispadna deka mlkerite sami si ja kupile swedmilk.Se prasuvam sto ke bese ako swedmilk bese uspesna.Koj ke gi slusase po tv da zborat deka ete prerodbata uspeala.
Bogami stvarno ne prerodija.

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Loading...

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week