Едо Маајка Србин?

10/26/2006

Уште еден медиумски бисер:

„Главна ѕвезда на фестивалот „До бандаш“, што ќе се одржи на 8 декември во скопскиот клуб „Хард рок“, ќе биде српскиот рапер Едо Маајка, кој ќе настапи заедно со Френки и диџеј Соул.“ (Настап на Едо Маајка)

То мора да је из љубави...

2 коментари:

ribaro рече...

Е.М. ќе го носи на душа , ако го стрелаат кога ќе се врати во Загреб, а ако на Един случајно му текни да се врати во Брчко, со „Дневник статијата“ под мишка никој не го спасува.
Брука!
Абе до кога вака?

Очигледно, сеуште за некои новинари све што долази са севера је српско... :)
Ја да сум на место на Едо би ги тужел за навреда.

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Loading...

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week