Breaking News

10/12/2006

Каква трагедија!

Еден безбол играч удрил со своето авионче (повторувам, со авионче, а не со хелихоптер!) во една Њујоршка педесеткатница, при што настрадал заедно со неговиот инструктор. (Crash caught on tape).

На CNN го отекоа.

„Трагедијата“ на американците не може да се споредува со другите трагедии:

Убиени седум лица во напад врз ирачка телевизија

Во напад на бомбаш самоубиец 19 ранети!

Американско списание тврди дека во Ирак загинале 655.000 луѓе.

Ама соопштуваат дека по најновото убиство на два војника, „2,754 U.S. military personnel have died in the Iraq war“. За тоа ги боли гајле.

На еден убиен Американец во Ирак гинат по 237 Ирачани???

Но, види изненадување.

Пред неколку минути ја прекинаа приказната за авиончето (повторувам, за авиончето, а не за хелихоптерот!) за да соопштат дека се срушил авион и на московскиот аеродром. Токму сега појаснуваат дека можеби и не се срушил, можда само се запалил. А тоа веќе не е интересна приказна.

Ај да го завршам постов, дури не јавиле дека не бил авион, туку хелихоптер.

0 коментари:

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Loading...

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week