Клупите во Вардар

6/01/2007

Еве колку се грижиме за Вардар, за клупите, за екологијата:

И после се прашуваме: Зошто странските туристи доаѓаат само еднаш?

7 коментари:

Arheoblog рече...

Сакаш да ти кажам зошто.

Затоа што и странските туристи знаат дека грешки во животот се прават непарен број пати.


Археолошки дневник vol.1

„Затоа што и странските туристи знаат дека грешки во животот се прават непарен број пати.“
Поточно еднаш :)

GoodBytes рече...

Ако тргнеш од пристаништето во Охрид и по кејот одиш кон Билјанини извори, загледај се во водата - ќе видиш неколку бетонски корпи за ѓубре. Срам да ни е.

Ај што сме идиоти и што фрламе, ама зар никој нема надлежен за чистење?

клемент рече...

„ во водата - ќе видиш неколку бетонски корпи за ѓубре“
Па нормално, за вие скопјанишчана да имате каде носот да си го исекнете, а не цело езеро мрсулаво да ни го прајте. И башка можи некој имат влезено со банана па да не ја фрљат лушпана во вода.

„скопјанишчана“ :)

roxane рече...

и мене ми се гадит од скопјанишча !

него оваа археолог,
ептен некој тежок полетан во облачиња оптимист е. ;))

зошто сепак, вистинска сме депонија
ниту барем малку ради реда да чистат редовно за да бар делува ок.

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week