Културен шок за Латас!

6/05/2007

Интересна реакција на главниот и одговорен уредник на „Вечер“ - Драган Павловиќ Латас, неодамна прогласен за најхомофобична личност во Македонија.
Веста
Борат се бакна со машко не е објавена ниту во рубриката Life, ниту во Stars, ниту во Style, туку во вистинската рубрика – „култура“!

3 коментари:

часовничарi рече...

za latas golem broj na kulturni formi verojatno mu doagjaat kako šok... a šok terapii spasuvaat životi ponekogaš...

Да си признаам, мене Латас како културна форма ми е шок.
Или поарно кажано - скандал.

Анонимен рече...

Sto ocekuvate od Latas.Edna studentka po novinarstvo mnogu go cenese.Koga diplomira znaete kaj se vraboti? - vo policija. Posle vicovi za policijata imalo:)

www.psiholog1.wordpress.com

p.s.
Zare imam tehnicki problemi da ostavam kaj tebe komentar.ne znam zosto.dali i drugi ti se pozalile?

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Loading...

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week