„Информирај се, едуцирај се“!

7/04/2006

Мошне интересна реакција на хомофобичниот испад на Милошоски (види Германски автогол):
„Брат, па ти шириш омраза и хомофобија! Нема потреба. Без навреда: Информирај се, едуцирај се во однос на основните човекови права, прифати ги различностите, оти ние Македонците заслужуваме да одиме во Европа! Те молам, не кочи го процесот, ОК? П.С. Еј, Антонио..., ако ти требаат материјали ќе ти дадам да ги фотокопираш, завршив постдипломски на Шефилд, па имам неколку книги. ЉУБОВ Е ЉУБОВ!“ (
Be gay and make my day!!!)
Значи, и кон „демо-христијаните“ реагираме
Со љубов против омразата и насилството во нашата божем „Оаза на мирот и љубовта“.
Навистина, од Антонио Милошоски, како Магистер за европски интеграции, се очекуваше придонес за откочување на процесот - преку експертиза за европската анти-дискриминаторска политика (вклучително и кон не-хетеросексуалците) - наместо јавно неприфаќање на сексуалните различности и ширење хомофобија.
Да му ги вратат парите од
Универзитетот во Бон - Германија!

3 коментари:

васко рече...

Полошо нешто од оваа лезбејкава не можеше да најдеш нели? Верувам дека си се трудел, си гребел по разни дна, каде има нешто грозно со кое ќе не изненадиш, па го најде..
Педерите се најлош општествен елемент, какви терористи какви убици и крадци... Тоа се треба да се елиминира, или подобро за нив да се игнорира..

Gorco рече...

"Педерите се најлош општествен елемент"

Зошто? Дообјасни се...

Анонимен рече...

Vasko prati mi ja adresata da ti pratam lekar.

I naiskreno ja sum strejt,pa sega ti vidi koj, sto i zosto...

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Loading...

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week