Блогетер

3/27/2006

Сопственикот на овој блог нема ни куќа, ни стан, ни кола, ни возачка дозвола. Има само точак со дупната гума и компјутер за сурфање и блогирање. Нема ниту еден ден работен стаж. Не е член на ниедна политичка партија. За да ги плати сметките и данокот за АДСЛ работи кај ќе стигне. Смртно е сериозен кога пишува постови и коментари, тоа е една од ретките работи што го исполнува и одржува во овој забеган капиталистички хаос. Затоа внимавајте пред да му згазнете на жуљ!
Поради тоа што нема никаква друга позначајна сопственост освен блогов, се осмелува да се нарече „блогетер“. Блогира со надеж дека еден ден мноштвото блогетери ќе се обединат и ќе го променат светот заедно со „субалтерните“ чиј глас не допира ни до блоговите. Не верува во насилна револуција и „диктатура на блогетеријатот“, туку во постепено менување на дефиниторните и стратегиските правила на политичката игра во самиот тек на играњето.
Оние што не сакаат да играат, ќе бидат изиграни.
Let's play together! За да ја смениме играта.

16 коментари:

Etna рече...

i ja isto, samo sho neam ni kompjuter ni pari adslot da go platam...:)) adslot sestra mi lani za nova godina mi go podari;) mozhda ko kje porasnam ko tebe zhare, kje postignam bar tolku;)

Etna рече...

posho sum ja offtopic blozhica,
a rezime ne go prizna blogot,
eve
ovde da go zaprasham
2 нови книги во едицијата Магма Жан Ешеноз - Една година и Јуриј Мамлеев - Вампир-психопат »

KOLKU CHINI JURI*J*??... USHE DENES DOAGJAM DA JA ZEAM!!!

Анонимен рече...

I plus avtorot na blogov ne ja saka Asia Argento ... he he

Филмски агенти насекаде :)
Не бев расположен за таков филм во моментот...

Q рече...

Corner of the Earth v. Virtual Insanity

Little darlin' don't you see the sun is shining
just for you, only today
If you hurry you can get a ray on you, come with me, just to play
Like every humming bird and bumblebee
Every sunflower, cloud and every tree
I feel so much a part of this
Nature's got me high and it's beautiful
I'm with this deep eternal universe
From death until rebirth

This corner of the earth is like me in many ways
I can sit for hours here and watch the emerald feathers play
On the face of this I'm blessed
When the sunlight comes for free
I know this corner of the earth it smiles at me
So inspired of that there's nothing left to do or say
Think I'll dream, 'til the stars shine

The wind it whispers and the clouds don't seem to care
And I know inside, that it's all mine
It's the chorus of the breakin' dawn
The mist that comes before the sun is born
To a hazy afternoon in May
Nature's got me high and it's so beautiful
I'm with this deep eternal universe from death until rebirth

You know that this corner of the earth is like me in many ways
I can sit for hours here and watch the emerald feathers play
On the face of it I'm blessed
When the sunlight comes for free
I know this corner of the earth it smiles at me

Bukarski рече...

Мамлеев ме воодушеви стварно. Опасен е да си иби веко. Таква “налудничава“ проза поштовам...Етна земај и не прашувај за цена.

Коља, фала ти...

Etna рече...

ja ne bi prašala ama tamu čoekot so kasičkata kje mi ja kaže i bez da go napraam toa: )))

Etna рече...

ДА ТЕ ЕБАМ РЕЗИМЕ, КАЖУЈ ЦЕНАТА ЌЕ ЗАТВОРИТЕ!!!!!!!!!

Etna рече...

kalina de ti prašaj go, tebe odma kje ti odgovori: ))))

Rez(ime) рече...

Podjebavate, podjebavate:) Mislam deka e okolu 150 denari Mamleev, kaj nas, a Eshenoz e 100 denari (toa, Etna, kje ti se dopadne ushte povekje! garant! Sredena ufircana devojka polecka stanue kloshar, roman vo 80 strani, super brz em meditativen:). Pozdrav do Kalincheto, da, da, da!

kalina рече...

Etna - ne be - so mene za cena ne prai muabet, bez pari mi gi dava :( megjunozno - mamicata :)

bi рече...

А ти Жаре која игра сакаш да ја играме?
Мене ми се игра.
А особено ми се допаѓаат тие бунтовничките :)
Доста ми е веќе од хајд енд сик.

Мистер Хајд рече...

Рез(име), сега (после доста коментари видени по блоговиве) гледам што значела таа „Моќта има сексуални конотации“. А ти, стварно, доста добро демонстрираш моќ. Веќе пречесто ја имам сликата пред очи шетајќи по оваа, како ја нарекувате, блогосферава.

mr.hyde,
pls mr.hyde
dont kill the precious... games....

Etna рече...

ono bitno buja polako, nikada hitno.
mi nismo prva, mi smo zadnja pomoć.
baci na sedam i....

Анонимен рече...

This is very interesting site... Skinny asses The ring 2 samara Renault megane hatch turbo Jan coats Bipolar disorder adhd seroquel High school baseball in washington Wireless phone calling plans daisy model 99 champion bb gun with medallion Amortecedor peugeot Bingo stores Actresswith big breast alcohol and levaquin babes balling boys Methylprednisolone topamax Ford lightning twincharger setup Motion detectors home security A pea in a pod maternity clothes evinrude model search vw jetta cd changers http://www.oral-blonde.info

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Loading...

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week