Цитат на неделата!

3/19/2006

„Да се пишува за себе, тоа е... автобиографско.Знаете, прославувам мал јубилеј - десет колумни зад себе, и богами решив да ви раскажам со какви се не искуства се стекнав, нафаќајќи се за оваа, за потентен човек, многу тешка обврска.“Алекс Букарски, „Нема ништо интересно“

12 коментари:

etnas gerila atak рече...

KOME JE DO PIĆKE PORED TOLIKIH KURACA

Kurci su mi merdevine bili,
uz koje sam na mjesec se pela.
Na mjesecu srela vanzemaljca,
shvati i on: vesela je zemlja!

http://picka.blogger.ba/

Ми се свиѓа тоа што на блогот има поставено "BROJAĆ KURĆEVA".
Е, тоа ти е counter! :)
Што би рекла ти Етна на „потентните“ проблесоци на Букаро:
„курво една глупа. абе жени нема шо да се вреѓате од суровата вистина“ - (“Тој шо го ебиш неможи да биди попаметен од тебе“)
(...) Обично ја ословувам со “пичко една смрдена“, но сношти некако бев весел и реков “курва глупа“.“

Etna рече...

što ima da se reče... ima nekoi lugje stalno nešto zborat... toa deka se zaebava, znam deka ne e nekoe jako opravdanie... ama eve: si zboram so edno dete, eve sea, što saka da "mirisa ženi":D kako takvi. go saka deloto na decart:D
i gi mirisa ženite, e nego bi da go slušnam. šo ima da kaže:D.

ednaš rekov "go ebev", na po se izglea avtorot na pićka,

i on mi reče "ne, on tebe te ebel"

ja se nasmeav, a toj... posle nekoe vreme go otvoril priloženiot blog;)

Етна, а која е суровата вистина за мажите што мудро ја премолчуваш, со насмевка? :)

No/mad/ рече...

Јеботе, Жарко, стварно стануеш арбитар елегантиорум за треш! Цитатот е прва лига! Наместо неприкосновен авторитативен филозофски наследник на дичниот ни шарпланинец (да не речам, сељак:) Ферид наш, ти, јеботе, ќе станеш драг квин наша, Дивајн наш, божествен баш ко некоја МКЦ-икона, човече! Ил тоа иде едно со друго?! (мислам, скопска filozofsko-шарпланинска - да не речам хајдегеријанско-горштачка:) - школа со уберменшот сфатен ко треш икона?!) Тоа ми е едното прашање до тебе. Другото е апел, обид за петиција&акција: молам да му се врати (макар и на фотка:) старата фотографија на Букарски, со раздељак! Тоа беше нашиот драг Букарски, а не овој медиокритетски дотеран, во првата безвезе фризерница, младинец налик на милионте други! Враќај раздељакот, Букарски! Ради тоа те обожававме, ебате Букарото! Мораш да знаеш да се носиш со тоа коа си треш икона! Нема лабаво! Башка, штом кралот/кралицата (газдата на блогов) ти се намерачил - нема друго, Букар, ќе враќаш фризура! Етна, помагај!

No/mad рече...

Збрљавив таму со реченицата (коа се занесувам со бескрајните загради, а нерви&краткотрајна меморија сјебани од глупи стресови&рвања:) : “молам да му се врати (макар и на фотка:) старата фотографија“ - хоќе реќи: стариот изглед... Стара школа, исправка, коректност, молим лепо, не сум ја Етна, бе, дечурлано, со некои планетарни лупови, падови и трансмисии сред ништо, да не знаеш ни кој ти паднал врз глава нит кај те почешало... - ја сум старомоден џентлмен, ебате!

Кој овде не е no/mad, прашање е сега?
Откако го баталив Хајдегер, го читам само Хај-деген, и тоа на маргините и меѓу редовите, меѓу оние редови кога супер-егото ќе задреме, и монструмите од несвесното ќе крикнат, кога раката сама од себе и за себе ќе почне да пишува, креативно...

Bukarski рече...

И оваа слика е лоша, само во однос на претходната е подобра. Инаку, ем вторава стои на печатеното издание - за бабите да ме сакаат, ем таа првата седи на интернет изданието, Коља & треши настроените френдови, да ми се задоволни.

П.С. Коља ти си ја видел бе својата? КПДИДРИЗОВСКА ЕБАГО :))))))

Bukarski рече...

Ej, а видовте оваа на Жаре, матурскава? Леле, Жаре, Жарино..

Жаре, еве една вегеријанско шовинистичка дупешка!

“Да ми јајш куро со салатки и марула, не за друго, да не ти падне тешко од мрсното!“

п.с. шо би рекола другарка ми С. “сите сте ружни да ви ебам племето колумнистичко“

Etna рече...

drugarka ti S. e ZAKON!!!!

samo malce mi e žal skroz što go trgna(ne samo iskoregira) postot kajšo
PUZDER naprai... eve idam sea na msn da i napraam guš

А бе Бу-каро, имаш ли да понудиш нешто друго освен опседнатоста со себе? Знам дека за еден „потентен човек“ е многу тешка обврска да оддржава блогче и притоа да аргументира, ама гледам ти наоѓаш и време да не просветлиш со по некој брилијантен "argumentum ad genitalium" :)
Ај, батали тоа колумните Бу-каро, многу тешка обврска се, стварно! Стави едно „потенциометарче“ на твоето блогче, и известувај само за сопствените сексуални искуства. Читаноста ептен ќе ти порасне.

Анонимен рече...

You have an outstanding good and well structured site. I enjoyed browsing through it blonde virgin Lesbian blonde pictures Free mature amateurs galleries blonde creamed tits kristin archives stories adult Step 2 deluxe kitchen Busty blondes girls Hardcore free gallery blonde milf lessons Asian teen sex with dogs Download free antivirus remover holdem spy keygen Penis pump movie

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Loading...

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week