Македонски сексуални поговорки!

3/26/2006

Домашниот есап на сексуален пазар не излегуе!

8 коментари:

Варијација за зависници од IRC i ICQ: „Домашниот есап на кибер-сексуален пазар не излегуе“

.аНТИ рече...

Жаре, ај кажи сеа вечерва која те откачи. Која ја планираше да ти дае а не ти даде?

Прашањето е на место, ќе го препратам до дотичната особа која ме инспирираше за постов! :)
Ебати предигра без „ценкање“!

Да не бидам погрешно сфатен, ме инспирираше со следниве цитати:
"Кога субјектот бира задоволство тој води сметка за балансот на загубата и добивката, практично, кога субјектот се пазари за задоволството, тоа е еден вид задоволство."
"Егото, како што би рекол Фројд, се пазари со реалноста во корист на идот."

32flavours рече...

ajde, eve, ko ke razmislam podobro, bas domasniot esap iskaca na seksualniot pazar, posto esapot e pazarot sam, ti go prais pazarot pred samiot pazar, inace od sto zivee tezgata?? dobivka i zaguba, minus so plus, dva minusa mozen plus, dva plusa tezok kurac..., i po geometriska progresija se stiga na primer do Pi, ko vo "Kosmos" na Sagan (romanot, de, ne filmot!), na kraj, baras koe zivotno go modeliralo tkivoto na univerzumot i doagjas do konecnoto resenie za poslednite brojki od Pi.. se' toa da ti bilo krug... :)) A toa pa da ti bilo dokaz deka ima gospod, ma ne go pisuvam so golema bukva, sto on pa da ne zasluzil?? :)

супер, супер, и јас сум фан на математички мистицизам! Ама не сум баш сигурен дека математичките мистици добро се котираат на сексуалниот пазар :)

Пичкин Дим рече...

“Дедо сече буре
си пресече куре
баба сече штичка
си пресече пичка“

Анонимен рече...

best regards, nice info Christmas decoration interior Active undelete full copy fioricet sony camcorder financial planning Baccarat louis xiii shirt mature gallery Cheap long distance phone companies http://www.high-speed-internet-access-1.info didrex online cod Hdl lecithin cholesterol acyltransferase pharmacy sell adderall no prescription needed Direct projector presentation Vinyl stack folding chair Teen hardcore pics free Hair hat loss woman Choosing a pda Knitting pattern cardigan sweater fitness

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Loading...

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week