Предизборни ЕУ-логии

6/08/2006

Во предизборното интервју во Време Шеќеринска оптимистички изјавува:
„Доколку Македонија годинава настапи со затворен фајл на извршени обврски, како што тоа го стори во 2005, ние наесен ќе добиеме датум за преговори, без оглед што на маса нема да биде новиот предлог за уставниот договор во ЕУ. “
Веќе не ја читам Шеќеринска, ниту во интервјуа, ниту во колумни.
Како протест против аутистичките ЕУ-логии на Шеќеринска, отсега почнувам да пијам чај и кафе без шеќер!

4 коментари:

Анонимен рече...

Shekerinska moze da blada do sabajle - povekjeto od imenuvanite zemji se istocno evropski zemji koi ne se clenki na EU. Jes da i Polska e vmesana - ama povekjeto EU clenki? I na CNN rekoa deka se tumbaktu zemji koi se iskoristeni od CIA za prljavstini kaj nas ke zavaruvaat. Ma daj...

volan рече...

Иако Шеќеринска неспорно има интелект во себе, поради нејзината надуеност ич не ја обожавам....

а за кафето се слагам јас и бес тоа го пијам без шекер :)

Анонимен рече...

Very nice site! Euro taillights infiniti qx4 t shirts Skil 12v battery http://www.delta-how-to-faucets.info/Ite-siemens-type-ed6-circuit-breaker.html Decks patios and driveways argyle om georgia Maintaining the 1997 cadillac northstar engine cell phone batteries Bentley wes cds http://www.mature-hairy-woman.info/Deadly-femdom.html Repair land rover Konto furniture store in edmonton alberta Picture of hermione's dress web site design houston

Анонимен рече...

Looking for information and found it at this great site... » »

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week