Nomen est omen?

6/06/2006

Немаме само ние проблеми со името. И не се само жените жртви на Сексизми во политиката, туку и мажите. Иронијата да е поголема, еден од најголемите поттикнувачи на хомофобија, е една од најголемите жртви на сексизми во врска со неговото презиме.


И како сега човекот да тужи за клевета, кога нема ништо спорно во однос на вистинитоста на исказите?

2 коментари:

kalina рече...

Pred nekoe vreme bev na diplomska na edna prijatelka, i the guest speaker star bese Bush senior so zena mu. OD ednash se pojavi ekipa so plakat na koj pisuvashe: get out of the Bush's and into the Future! I nacrtan voz kako izleguva od grmuski i odi u idninata. :))) Stoea taka edno vreme, dur ne gi vide ovoj od scena, se zaacka za sekund al si prodolzi i izignorira :)

Вери гуд поинт...

Нов вид на сеир. Семантички!
Да живее Фердинанд де Сосир!

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week