Насловите сами зборуваат

6/18/2006

Еве што вели нашиот премиер:
Бучковски: Го направивме Чаир безбеден за живеење
Еве што велат другите наслови:
Тројца убиени и шестмина повредени во Чаирчанка
Ден на жалост во општина Чаир
Мирен протестен марш во Чаир
Убиените и ранетите кај Чаирчанка се случајни жртви
Еден убиен и еден тешко повреден на „Џон Кенеди“ во Чаир
За кој Чаир зборува нашиот премиер?

6 коментари:

Анонимен рече...

Za toponimot Cair od sverata na platonovite idei, mozebi...:-)

Unknown рече...

Најверојатно, оти овој нашиов Чаир станува мрачна сенка на сенките :)

GoodBytes рече...

За кој Чаир зборува нашиот премиер?

За ЕВРОПСКИ Чаир!

Европа, Европа, Европа, Европа... :-)

Ах, Македонијо, Македонијо, ах младо момче, не знаеш, не знаеш...

Тие полтроните околу него изгледа толку му ја полнат главата со улижувања од типот „браво, господине премиер, одлично го тоа направивте...“, што почнувам да се грижам за човеков, може да се уфилма јако... Најдобро да си оди од политиката и да си се врати на предавањата. За негово и општо здравје! ;-)

Анонимен рече...

па шиптараана е таму, што очекуваш, какви резултати да има? полиција и ред неможат да припарат, таа населба е под влијание на банди.. како во cuty of god..не извини не е сеште дојдено до тоа, но како наближуваат избори...

Unknown рече...

"На 21.06.2006 година, околу 01,45 часот, на ул »Босна и Херцеговина« во Скопје, на автобуска постојка на ЈСП спроти општина Чаир, непознати лица од ПМВ во движење од огнено оружје најверојатно пиштол испукале неколку куршуми во непознат правец. Извршен е увид на местото на настанот, при што се пронајдени три чаури кал.9 мм. Се преземаат мерки за расчистување на случајот." (МВР)

Анонимен рече...

Wonderful and informative web site. I used information from that site its great. Rank malpractice by state camping cambrils Watch bollywood music video Refinance stop foreclosure Soccer crafts download ringtones fantasy football Michigan fishing lakes Affiliate marketing resource affiliate marketing opportunity Lexapro antidepressant withdrawals mercedes c36 amg winsor pilates Data recovery freeware memory card Mariott hotel boston Courses on enterprise-wide risik management Perfect fit warming mattress pad Head projectors

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week