СЕИР

5/10/2007

Кој е најсеирџиски настан на денот?

1) Спроведувањето на екстрадираната Чочоровска („куќната пријателка на Глигоров“) во „Шутка“, од страна на маскирани лица и со невидено полициско обезбедување;

2) Скромноторипање у тавче на Груевски со Боркица и „искрената“ честитка на Црвенковски;

3) Испрашувањето на заштитениот сведок М 017 на Хашкото судење „зад затворени врати“ на двоецот Бошковски&Тарчуловски;

4) Настапот на „туфнестата“ Каролина на квалификациите за „Евровизија“;

5) Падот на акциите на македонската берза, анализиран од страна на поранешниот брокер, а сегашен премиер.

Или си имате некој свој фаворит?

Покрај толку сеир денеска, кому му е гајле за „гласините“ дека Македонија се' уште не докажала дека е зрела демократија или дека Просечната плата во Хрватска е 615 евра (повеќе од два и пол пати од нашата)?

3 коментари:

Incontinentia рече...

Одма да признаам, пред да ме обвинат за сквернавење на македонштината (ова ваљда се пишуе со мала буква!? :)))) ширење дезинформации и слично: ТУФНИТЕ ГИ ИЗМИСЛИВ, ЗАРАДИ ДРАМАТИЧНОСТ!! Не бива клод, ако се прашувам ја :)))

А патем, и Канал 5 опасно ја контаминираше јавноста со менувањето на нијансата на фустанчето: тоа е бре тиркизна, неписмени едни! :)))

Иначе, дефинитли гуасам за свадбата на пуемиеуот. Евровизија е секоја година, а ова првпат ни се деси :D

Анонимен рече...

e, aj da vidime kolku ke trae...

Incontinentia рече...

Koлку и да трае де...мене искрено не ми е гајле. Само, кладилнициве, ако се паметни, можат и пари од тоа да намлатат :))))

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Loading...

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week