Турбо-фолк Грујо

1/11/2007

Денешната колумна на Ивица Антевски во „Шпиц“, ме инспирираше да размислувам на тема:

Која е омилената песна на премиерот на нашата „турбо-фолк влада“?
Се двоумам меѓу неколку кандидати:
1) „После свега, добро сам...“

2) „Боли ме уво за све...“

3) „Нечу, нечу дијаманте, суво злато, брилијанте, нит’ сафире нит’ рубине само ОНА да љуби меее...

3 коментари:

Анонимен рече...

Бичу познат(а) у свим новинама!

femgerila рече...

гласам за одговорот под бр. 1. После свега добро сами и ми чуе (би додала)

Анонимен рече...

Ima i edna od Ceca - "Idi dok si mlad"

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Loading...

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week