„Кабелска“ за џабе!

4/16/2006

Постарите основношколци од „Лептокарија“ фино се досетиле како да се забавуваат навечер. Наместо „гребење“ за билијард, дремење по локалните видео/интернет клубови, и кибицирање во спортските обложувалници, на некој „паметњакович“ му проработел „кликерот“. Си зело детето универзално „даљинско“ од дома, и преку стакло успеало да вклучи еден од плазма-екраните зад излозите на затворените продавници за техничка стока. Канали колку сакаш!
Народ со ваква „хакерска“ младина не треба да се плаши за својата иднина.
(Ако син ми се мајтапи со мене, и ја се мајтапам со вас.)

3 коментари:

Filozof рече...

Супер за сликата - што со звукот?

Се имаат обидено екранот "два на два" метра што беше на зградата карши собранието да го наштелуваат?

Тоа би било нешто.

Анонимен рече...

Where did you find it? Interesting read » »

Анонимен рече...

You have an outstanding good and well structured site. I enjoyed browsing through it » » »

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Loading...

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week