Тhe Messagе is: there is a new Medium!

5/17/2006

Еве што вели Panta Rei во профетскиот пост Граѓански медиуми, демократија од демосот: „...сега класичните медиуми се во улога на Давид кој се бори со Голијат. Гуливер, закован за земјата од милиони Лилипутанци. Им се намалува читаноста, губат публика, која полека но сигурно се сели на Мрежата, им паѓа профитот и вредноста на акциите.“
На моменти имам чувство дека блогосферата се претвора во колонија мравки која настрвено чека големите и троми медиумски слонови - печатените медиуми - да се лизнат во порцеланската продавница на Меклуан со огромната светлечка реклама - „The Medium is the Messagе“.
И Амазонските шуми навиваат за нас!

4 коментари:

GoodBytes рече...

Многу голем комплимент си ми дал, Жарко, не знам дали навистина го заслужувам. :-)

А за сечењето на шумите, алелуја! Се согласувам 102% со тебе.

Анонимен рече...

Keep up the good work
» »

Анонимен рече...

Cool blog, interesting information... Keep it UP Idaho patent infringement legal clothing rayon hilo hattie blouses Forum infiniti Jayna oso double anal attack Ferrari 355 bottum cd key changer for ut2004 http://www.amateurmaturetits.info Protonix takes effect after days Lcd video projectors rental berkeley Peach care health insurance georgia small coffee maker uk cialis sales australias dance remix top cds Oregon oxycontin attorney Cisco ccna chapter 8 network management answer key install car video dvd mp3 mp4 game player Hairy muscle gay bears car equalizers alpine camping spot Fort worth stock yards history

Анонимен рече...

That's a great story. Waiting for more. big tits galery Ac neurontin Email list marketing show trade Jeep grand cherokee bumpers breasts+tits+hooters+huge+large Search+engine+positioning+company Gn small tits Beautiful fitness model pics Naked big dicks Vitamin c graduation song friends forever bitches with big titties and booties Sd mmc memory card price Latin toast Free wife gangbang Big behind titties

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Loading...

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week