Предизборни пароли

5/18/2006

Мојата антикорупциско-анархистичка парола:
Не прашувај што може твојата корумпирана држава да направи против тебе, туку што можеш ти да направиш против твојата корумпирана држава!

3 коментари:

„Власт“ - колку корумпирано звучи тоа...
Еј, Жарко, дај линкувај ме како твој пријател! Јас те линкував (by the way, it's me - Милан (Тетово) од школата за човекови права на Најческа!

Ana B. рече...

Prekrasno! Poubavo i od pesnata :)

Анонимен рече...

best regards, nice info » »

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Loading...

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week