Сакате ли маченце?

5/25/2006

Ви ги претставувам моите мали мачиња.
Ако некој сака да чува маченце и да се грижи за него, слободно нека ми пише коментар. Маченцата се мошне добро воспитани и веќе имаат стекнато хигиенски навики.
Најдоцна за една недела, можете да го добиете маченцето на вашата адреса.
Предупредување: по извесно време, малите маченца израснуваат во големи мачки!

3 коментари:

Bi рече...

Јас имам веќе едно, ептен збеснува во последно време :)
Ама добро ти е ова со предупредувањево, стварно луѓево често ги гледаат само како куклички и чим ќе пораснат веќе не ги сакаат.
Јас ги обожавам секако, во сите бои и големини :)

Вчера патував за Охрид со две големи мачки. Едната постојано се ослободуваше од кутијата, ич не сакаше да седи затворена.
Сите мачки се слободни и достоинствени суштества - сите кучиња и сите луѓе - не се.

bi рече...

Не сите луѓе, туку луѓето што сакаат кучиња. LOL
А мачките, баш поради тоа ги сакам.

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Loading...

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week