За кај па не?

5/30/2006

Читам, Купишта краставици на депониите од струмичките села поради багателните цени.
Пред некое време, не паметам точно кога беше, и нашите сточари истураа млеко поради ниските цени и намалувањето на откупот.
Не ми е јасно зошто нашите земјоделци, наместо да фрлаат краставици и да истураат млеко, не се здружат со заеднички сили да произведуваат таратур!
Таратур - идеално решение не само за летните горештини, туку и за маките на земјоделците!
Идејава е мошне едноставна и сугурно некому досега му текнало.
Само, кој да ја спроведе во дело?

Или, чекаме да им текне на Словенците?

3 коментари:

Razvigor рече...

Идејата звучи добро, но како и за други случаи, земјоделците би ја оствариле само ако државата им обезбеди пласман... :-(

GoodBytes рече...

И се' државата е крива, а не гледа никој дека барони за сите земјоделски производи имаме. Се прашувам само до кога со совхозиве на чело ќе сме?

Анонимен рече...

You have an outstanding good and well structured site. I enjoyed browsing through it nutritional supplements Cialis levitra review columbus golf Double tab percocet Teen suffers seizure after snorting antidepressant Delfield upright freezers Fishing knots powerpoints Small commercial ice machines Environmental friendly vehicles Guided fishing florida keys Healthy weight loss challenge Jitzu motor corperation address phone usa Spyware stormer serial number nexium cheap Commercial washer salt lake city video lesbo gratis Telephones answering machines

Мојот список со блогови

>> <<

Text

Archive

Recent Post

Архива на блогот

Footer Widget 1

Footer Widget 3

Blogger Tricks

Blogger Themes

Catwidget4

Букефалистички парадокси: Филип („љубител на коњи“) стана воин без коњ.

Comments

topads

Loading...

Footer Widget 2

Популарни објави

Популарни објави

Popular Posts this month

Popular Posts this week